Apply Now

Apply Now




Placement Record



 

Placement Record of Management Batch (2012-2014):

S.No.

Student Name

Company Name

1

Abhishek Awana

Entrepreneur

2

Ajeet Kumar Parcha

Acres & Inches

3

Ankit

Acres & Inches

4

Gaurav Prakash Dwivedi

Total Oil India Limited/ Acres and Inches

5

Hariom Babu Singh

Acres & Inches

6

Kavita Saini

Vertex

7

Khushbu Kumari

Never sit for Placements

8

Km. Rinkey

Entrepreneur

9

Kuldeep Nagar

Acres & Inches

10

Manish Bhati

Home credit Private Limited

11

Md. Ajruddin

Raas Capital

12

Mohit Kumar

Entrepreneur

13

Nimesh Tyagi

Bajaj Finance Limited/ Acres & Inches

14

Nitish Kumar Patel

Acres & Inches/ Raas Capital

15

Osama Haider

Raas Capital

16

Pankaj Madhab

Total Oil India Limited/ Raas Capital

17

Patil Anuprita Sudhakar

Manpower Professional

18

Pradeep Chaudhary

Acres & Inches

19

Preeti Awana

Entrepreneur

20

Rachit Singh

Entrepreneur

21

Rajeev Singh

Raas Capital

22

Robin Kumar Chawda

Acres & Inches

23

Rohit Chauhan

Entrepreneur

24

Sachin Kumar

Raas Capital

25

Sanjay Kumar Sharma

Acres & Inches

26

Satrughna

Raas Capital

27

Seema Prajapati

Velocity

28

Shubham Pandey

Raas Capital/ Acres & Inches

29

Sonu Bhati

Entrepreneur

30

Sumit

Entrepreneur

31

Sunder Sharma

Acres & Inches

32

Sweta Kumar

Earth Infrastructure

33

Ujjwal sinha

Entrepreneur

34

Vikas Chandra Mishra

Midas Poly Packs Private

35

Vipin

Home credit Private Limited/ Acres & Inches

36

Vishwakarma Sangeetadevi

Velocity

Final Placement List of MBA (2013-2015) Batch :

S. No.

Student Name

Company Name

1

Abhinav Kumar

Enterpreneur

2

Ajay Kr Pandey

Enterpreneur

3

Ganesh Kumar

Enterpreneur

4

Gaurav Kumar

Enterpreneur

5

Kapil Bansal

A to Z properties

6

Kumari Priyanka

Skre Group

7

Lata Chaudhary

Enterpreneur

8

Mahima Singh

M Convergies

9

Manish Singh

Enterpreneur

10

Mohd.Kasim

Enterpreneur

11

Pankaj Singhal

Oras India/ Iskill/ Spingwell/ M convergies/ India Infoline/ Acres & Inches

12

Pradeep kumar

Acres & Inches

13

Prashant Kumar Rai

Enterpreneur

14

Praveen Kumar jangir

Acres & Inches/ Genpact India

15

Raj Kumar

A to Z properties

16

Rohit Kumar

Genpact India/ BRWealth Advisors

17

Sanjeev Kumar

Acres & Inches

18

Shalini Chaudhary

Enterpreneur

19

Sonendra kumar

Dizi Pro/ Oras India

20

Surbhi Dixit

M Convergies/ Skre Group

21

Sweta Kumari

Genpact India/ M Convergies/ Skre Group

22

Faisal Khan

Genpact India

S.No.

Student Name

Company Name

1

Abhishek Awana

Entrepreneur

2

Ajeet Kumar Parcha

Acres & Inches

3

Ankit

Acres & Inches

4

Gaurav Prakash Dwivedi

Total Oil India Limited/ Acres and Inches

5

Hariom Babu Singh

Acres & Inches

6

Kavita Saini

Vertex

7

Khushbu Kumari

Never sit for Placements

8

Km. Rinkey

Entrepreneur

9

Kuldeep Nagar

Acres & Inches

10

Manish Bhati

Home credit Private Limited

11

Md. Ajruddin

Raas Capital

12

Mohit Kumar

Entrepreneur

13

Nimesh Tyagi

Bajaj Finance Limited/ Acres & Inches

14

Nitish Kumar Patel

Acres & Inches/ Raas Capital

15

Osama Haider

Raas Capital

16

Pankaj Madhab

Total Oil India Limited/ Raas Capital

17

Patil Anuprita Sudhakar

Manpower Professional

18

Pradeep Chaudhary

Acres & Inches

19

Preeti Awana

Entrepreneur

20

Rachit Singh

Entrepreneur

21

Rajeev Singh

Raas Capital

22

Robin Kumar Chawda

Acres & Inches

23

Rohit Chauhan

Entrepreneur

24

Sachin Kumar

Raas Capital

25

Sanjay Kumar Sharma

Acres & Inches

26

Satrughna

Raas Capital

27

Seema Prajapati

Velocity

28

Shubham Pandey

Raas Capital/ Acres & Inches

29

Sonu Bhati

Entrepreneur

30

Sumit

Entrepreneur

31

Sunder Sharma

Acres & Inches

32

Sweta Kumar

Earth Infrastructure

33

Ujjwal sinha

Entrepreneur

34

Vikas Chandra Mishra

Midas Poly Packs Private

35

Vipin

Home credit Private Limited/ Acres & Inches

36

Vishwakarma Sangeetadevi

Velocity

Final Placement List of MBA (2014-2016) Batch:

So.No.

Student Name

Name of Company

1.

ALOK PRASAD

ICICI Prudential Life Insurance

2.

AMIT KUMAR

CSA Fasttrack, Noida

3.

ANSHUL NAGAR

Entrepreneur

4.

ANURUDDHA KUMAR

ICICI Prudential Life Insurance

5.

ARUN  KUMAR

Entrepreneur

6.

ARUNESH KR

Entrepreneur

7.

ARVIND KUMAR

Carzonrent, New Delhi

8.

ASHISH KR VERMA

Entrepreneur

9.

AVNEESH TIWARI

ICICI Prudential Life Insurance

10.

BHUVNESH

Entrepreneur

11.

CHARNJEET

Entrepreneur

12.

DARSHAN

Entrepreneur

13.

DEEPAK BHATI

Entrepreneur

14.

DINESH KUMAR

ICICI Bank

15.

GAURAV NAGAR

Just Dial, Noida

16.

JYOTSANA

Entrepreneur

17.

KAUSHAL KR YADAV

Just Dial, Noida

18.

MANISH KUMAR

HNI Club LLP, Noida

19.

MD AJAJULLA

State Bank of India

20.

MD SAJID

Entrepreneur

21.

MONI VERMA

i wittness electronic Control Systems,  Noida

22.

PANKAJ KUMAR

ICICI Prudential Life Insurance

23.

PAWAN RAI

Entrepreneur

24.

POOJA

Entrepreneur

25.

PRAVEEN SINGH

Entrepreneur

26.

KM PRIYANKA

i wittness electronic Control Systems,  Noida

27.

RAHUL AWANA

Entrepreneur

28.

RAHUL SHARMA

ICICI Prudential Life Insurance

29.

RAKESH KUMAR

Entrepreneur

30.

REJU KUMAR

ICICI Prudential Life Insurance

31.

ROOPESH

Entrepreneur

32.

SHAILENDRA KU MIS

DMRC

33.

SHILENDRA BABU

Entrepreneur

34.

SIMMI

Entrepreneur

35.

SONU KUMAR

Lions Work Force Solution (I) PvtEntrepreneur LtdEntrepreneur

36.

SUMIT NAGAR

Just Dial, Noida

37.

VARSHA AWANA

Entrepreneur

38.

VISHAL KUMAR

ICICI Prudential Life Insurance

39.

VIVEK KUMAR

Just Dial, Noida

40.

VIVEK MISHRA

Just Dial, Noida

Final Placement List of MBA (2015-2017) Batch:

S.No

Name of student

Name of Company

1

Khampha Brahma

Sharekhan

2

Parvez Ahmad

ICICI  Prudential Life Insu.

3

Md. Arif Hussain

ICICI  Prudential Life Insu.

4

Rujuthai Basumatary

HCL Infotech

5

Vivek Sharma

ICICI  Prudential Life Insu.

6

Sushil Dubey

ICICI Bank

7

Kingshuk Roy

Cease Fire

8

Moniram Rabha

Shriram Group of Ind

Department of Computer Application Batch (2011-2014)

SNO Name of the Student company name
1 Abhishek Kumar Singh Crestech
2 Ankita Saxena Genpact
3 Anuj Kumar Tiwari Quest global Technologies
4 Anvendra Enterprenuer
5 Arun Kumar Tech Mahindra
6 Ashutosh Atreya Hexaview Technologies
7 Jaideep Kumar Enterprenuer
8 Kamlesh Kumar Yadav Manthan Systems
9 Mohd. Kamran Enterprenuer
10 Mohd. Asim Telnet Netwroks
11 Mohd. Zaid Siddiqui Enterprenuer
12 Pankaj Kumar Syndicate Bank
13 Rahul Bhati Magic Brics
14 Ravi Shankar Singh Enterprenuer
15 Sachin Kumar Enterprenuer
16 Sarjeet New Sharp vision Pvt. Ltd
17 Saroj Kumar Panda Vertis Software
18 Suraj Tripathi Aricon Software
19 Valesh Kumar Amrev Software
20 Vebhav Kumar Self Employed
21 Vijaya Sinha Compucom Institute of IT and Management
22 Vivek Singh Printland.in
23 Zaffar Imam vosco technologies Pvt. Ltd.

Department of Computer Application Batch (2012-2015)

SNO Name of the Student company name
1 Preeti chauhan SKS Vidya Mandir
2 Anupama Kumari Impressico Buisness Solutions Pvt. Ltd.
3 Puja Kabeer Infotech systems Pvt. Ltd.
4 Manisha SKS Vidya Mandir
5 Priyanka Rai Techcon Labs Pvt. Ltd.
6 Mubarak Hussain Taha Technology
7 Akash Tyagi Bhushan Steels
8 Jugdeep Sharma Ministry Of Skill Development
9 Rajesh Kumar Enterprenuer
10 Ashok Kumar Enterprenuer
11 Mohd. Sabir SS Rana and Co. , Delhi
12 Tapas Kumar Das FIS global, Gurgaon
13 Muhammad Rizwan Enterprenuer
14 Arun Nagar Majestic Auto Ltd.
15 Anuj Pal Regrob Infrastructure
16 Akhilesh Nagar HIMT Group Of Institutions
17 Udayveer Nagar Enterprenuer
18 Mohd. Faisal Enterprenuer
19 NandLal Sharma Enterprenuer
20 Somesh Sinha Enterprenuer
21 Satya Prakash Enterprenuer
22 Pramod kumar Relaince Group
23 Gaurav Bansal NIIT Technology
26 Neha Choudhary Google india

Department of Computer Application Batch (2014-2016)

SNO NAME Organisation
1 Akash Chauhan Forest Department , Duggada , Uttrakhand
2 Ankit jain Ministry of Health and Family Welfare, New Delhi
3 Deepak Jha WebTel Infotech,
4 Fudan Kumar SISL Infotech Pvt. Ltd. New Delhi
5 Gaurav Nagar Terex Equipement Pvt. Ltd. ,Noida
6 Jaiprakash(SS) Amvrin Systems Pvt. Ltd , Noida
7 Jaipraksh(VS) HCL Infosystems
8 Jayveer Singh Enterprenuer
9 Jayesh Bhati Enterprenuer
10 Kunal Manocha Suntist Labs Pvt. Ltd. Delhi
11 Pankaj Yadav Pandit Salagram Inter College, Noida
12 Rahul Dubey Enterprenuer
13 Rahul Singh SISL Infotech Pvt. Ltd. New Delhi
14 Rajesh Enterprenuer
15 RehmanSher Khan Magic brics
16 Saurabh Kaushik IRIS Software
17 Saurabh Shukla Pioneer Infotech Pvt. Ltd.
18 Sourav Sharma IBM
19 Sushant Yadav SSDN Technology, Gurgaon
20 Ujjwal Login works software, Noida